Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji w Polityce plików cookies.

Lotnisko Goleniów

Lotnisko Goleniów


Aktualnosci - Lotnisko Goleniow

Koparki kopią, a samoloty z Goleniowa latają

Budimex roboty podzielił na 4 etapy. Buduje m.in. drogi kołowania, modernizuje płyty postojowe. Będzie też wyremontowany główny pas startowy.

Trwa przebudowa lotniska. Inwestycja pochłonie ponad 100 mln zł. Prace mają być zakończone w ciągu roku.
Przebudowa lotniska rozpoczęła się w marcu. Głównym wykonawcą jest warszawski Budimex, który za wcześniejsze prace na lotnisku otrzymał już 87 mln zł. [...]

Comments Off

Województwo Zachodniopomorskie zwiększy udziały

Źródło: GS24.pl

Województwo zachodniopomorskie zwiększy swoje zaangażowanie w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów o 5 tys. nowych udziałów wartych 5 mln zł - poinformował w czwartek PAP zachodniopomorski urząd marszałkowski. Zaś miasto Szczecin obejmie udziały warte 3 mln zł.

Dzięki temu wsparciu sfinansowany zostanie drugi etap przebudowy lotniska - powiedział PAP w czwartek rzecznik prasowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów Krzysztof [...]

Comments Off

Ryanair podnosi opłaty za bagaż!

źródło: WP.PL

Irlandzkie linie Ryanair zamierzają podnosić opłaty za bagaż przewożony w schowku dopóki nie zmniejszy do ok. 10 proc. liczby pasażerów, którzy z nim podróżują - poinformował w Londynie szef linii Michael O’Leary.
By osiągnąć ten cel, największy w Europie niskobudżetowy przewoźnik będzie systematycznie podnosił opłaty za odprawiany bagaż.
Wypowiadając się w środę na [...]

Comments Off

Ewakuacja lotniska w Goleniowie

Źródło: GS24.pl

Na kilkanaście minut trzeba było ewakuować pasażerów terminala lotniska w Goleniowie. (fot. Internauta Marcin)

Na 12 minut trzeba było przerwać pracę terminala na lotnisku w Goleniowie z powodu pozostawionego bagażu.

Około godz. 14 na lotnisku ktos pozostawił bagaż. Obsługa lotniska ze względów bezpieczeństwa musiała przerwać pracę terminala. Bagaż został wywieziony specjalnym sprzętem w bezpieczne [...]

Comments Off

Pogotowie lotnicze - stacja obsługi śmigłowców

źródło: GS24.pl

Pogotowie lotnicze może już pracować w doskonałych warunkach

W poniedziałek, w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej Stacji Obsługi Technicznej śmigłowców SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Personel techniczny ma wreszcie doskonałe warunki do pracy.

– Umowę z wykonawcą podpisano w październiku ubiegłego roku – przypomina Justyna Sochacka, rzecznik prasowy [...]

Comments Off

Na lotnisku w Goleniowie bez większych opóźnień

Źródło: GS24.pl
Tym razem mgła nie zakłóciła funkcjonowania lotniska w Goleniowie. Samoloty przylatują i odlatują zgodnie z rozkładem jazdy, co najwyżej z niewielkimi opóźnieniami.
- Samolot z Warszawy przyleciał o 8.18 i odleciał planowo - informuje Krzysztof Domagalski z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. - Z Londynu wylądował o godz. 9.40. Czekamy na samolot z Oslo, Ma wylądować o [...]

Comments Off

OLT Express będzie zwracać pieniądze za bilety.

Źródło: GS24.pl
Linie OLT Express zapewniają, że będą dokonywać zwrotów pieniędzy pasażerom za bilety na odwołane rejsy regularne zakupione za pośrednictwem www.oltexpress.com lub OLT Express Call Center.
Rejsy czarterowe będą realizowane według planu - zapewnia przewoźnik.
Pasażerowie anulowanych rejsów są sukcesywnie powiadamiani o zmianach i przysługujących im prawach przez pracowników Call Center.
Przypominamy, że w związku z ogłoszoną przez [...]

Comments Off

Czerwiec rekordowym miesiącem

Źródło: GS24.pl
W czerwcu br. odprawiono na lotnisku Szczecin-Goleniów rekordową liczbę ponad 50 tys. pasażerów - poinformowały w poniedziałek służby prasowe portu lotniczego.
Ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów wzrósł w czerwcu br. o 110 proc. w porównaniu z czerwcem ub.r. - wynika z informacji przesłanych przez spółkę.
Zdaniem służb prasowych lotniska, było to możliwe dzięki uruchomieniu niedawno nowych [...]

Comments Off

Rekordowy ruch na lotnisku w Goleniowie

Głos Szczeciński 24 (gs24.pl)
Ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów wzrósł dzięki nowym połączeniom, jak również większej liczbie pasażerów na już istniejących - poinformowała Anna Szalińska. - Tegoroczny maj, w porównaniu do ubiegłorocznego to wzrost o 87,6 procenta. To jest rekord w dziejach naszego lotniska. Miesięczna liczba odprawionych pasażerów to 39458 osób.
Tegoroczny wynik jest również optymistyczny. Od [...]

Comments Off

Tanie loty do Poznania, Gdańska czy Warszawy z Goleniowa

źródło: GS24.PL
Od kwietnia będziemy mogli polecieć do Gdańska, a od maja do Poznania i Warszawy. Najtańszy bilet będzie kosztował za 99 zł łącznie z podatkami i opłatami lotniskowymi.

Do Gdańska będziemy mogli polecieć siedem razy w tygodniu. W poniedziałek, środę i piątek – raz dziennie, natomiast w wtorek i czwartek dwa raz dziennie. Trasę będzie obsługiwał [...]

Comments Off