Źródło: GS24.pl

W czerwcu br. odprawiono na lotnisku Szczecin-Goleniów rekordową liczbę ponad 50 tys. pasażerów - poinformowały w poniedziałek służby prasowe portu lotniczego.

Ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów wzrósł w czerwcu br. o 110 proc. w porównaniu z czerwcem ub.r. - wynika z informacji przesłanych przez spółkę.

Zdaniem służb prasowych lotniska, było to możliwe dzięki uruchomieniu niedawno nowych rejsowych połączeń krajowych i międzynarodowych, wysokiemu obłożeniu samolotów na wszystkich trasach, sięgającemu średnio ponad 80 proc., a także dzięki temu, że przewoźnicy dysponują coraz większymi samolotami.

W pierwszych sześciu miesiącach br. wzrost ruchu pasażerskiego wyniósł 51 proc., a liczba obsłużonych pasażerów przekroczyła 170 tys. Lotnisko liczy, że w całym 2012 r. uda się odprawić 460 tys. pasażerów. W 2011 r. było to ok. 280 tys. osób.

Port lotniczy Szczecin-Goleniów od czerwca ma stałe połączenia rejsowe z: Warszawą, Londynem, Dublinem, Oslo, Liverpoolem, Edynburgiem, Krakowem, Gdańskiem, Katowicami i Poznaniem. Ponadto lotnisko obsługuje czarterowe loty turystyczne.