Źródło: GS24.pl - Piotr Jasina, piotr.jasina@mediaregionalne.pl

Goleniów: Loty do Lizbony: Z goleniowskiego portu od wtorku mamy połączenia z Lizboną, i dalej z Ameryką Południową i Afryką.

Już od wtorku, w ramach nowego rozkładu, możemy latać ze Szczecina przez Warszawę do Lizbony i dalej do Brazylii i Afryki. TAP Portugal oferuje rejsy we współpracy z PLL Lot w formule code-share (współpraca przewoźników na różnych trasach).

Portugalski przewoźnik zapewnia też atrakcyjne stawki grupowe na tych trasach. Doloty do Warszawy pozwalają na dogodne przesiadki na rejsy do Lizbony trzy razy w tygodniu, we wtorki, piątki oraz soboty.

Łączny czas podróży ze Szczecina do Lizbony wynosi zaledwie 6 godzin 10 minut.

– Połączenie Szczecin Warszawa–Lizbona poszerza ofertę lotniczą naszego portu – podkreśla Maciej Jarmusz, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność. – Cieszymy się, że z jedną przesiadką w Warszawie mieszkańcy Pomorza Zachodniego będą mogli polecieć do Portugalii. A dzięki rozbudowanej siatce połączeń TAP Portugal w Ameryce Południowej i Afryce, te dwa kontynenty przybliżają się do Szczecina.

Pasażerowie, którzy lecą z Polski do Brazylii i nie mają zapewnionego połączenia tego samego dnia, mogą skorzystać z bezpłatnego noclegu w Lizbonie. Usługa zawiera zakwaterowanie w jednym z lizbońskich hoteli, śniadanie oraz transfer lotnisko-hotel-lotnisko. Portugalski przewoźnik posiada największą spośród wszystkich linii europejskich siatkę połączeń do Brazylii. Obejmuje ona trzy lotniska w Rio de Janeiro, Sao Paulo, Brasilię, Recife, Salvador da Bahia, Natal, Belo Horizonte, Fortalezę.

Posiada wyjątkową siatkę połączeń, dzięki której można zwiedzić całą Portugalię kontynentalną
(Lizbona, Porto,Faro) oraz jej wyspy (Madera, Azory), a także dotrzeć do wielu atrakcyjnych portów w Afryce, w tym na Wyspy Zielonego Przylądka (Sal), Wyspy Św. Tomasza (Sao Tome), Angoli (Luanda), Maroka (Casablanca), Senegalu (Dakar), Mozambiku (Maputo) oraz RPA (Johannesburg)