Od maja przyszłego roku z Goleniowa będziemy mogli latać samolotami Norwegian do Kopenhagi.

Przewoźnik, Norwegian Air Shuttle, uruchamia 3 rejsy tygodniowo. Lot będzie trwał 45 minut. Pierwszy lot rozpocznie się 4 maja 2012 r.
- Na początku będą to rejsy wieczorne - informuje Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin Goleniów. - Ale od 25 czerwca 2 rejsy będą już w ciągu dnia. Ceny najtańszych biletów zaczną się od 130 zł. Liczymy, że rocznie z tych połączeń będzie korzystać co najmniej 35 tys. pasażerów. Nie powinno być problemu z obłożeniem. Już mieliśmy połączenie z Kopenhagą przed laty. Wówczas rocznie korzystało z niego 22 tys. osób.

Przeczytaj także: Port Lotniczy Szczecin Goleniów; Egipt znowu popularny

Do Oslo już 4 lata

Prezes przypomniał, że Norwegian jest u nas obecny od 2007 r. Dwa razy w tygodniu samoloty przewoźnika latają na trasie Szczecin-Oslo.

Dariusz Wąs, zastępca prezydenta Szczecina (udziałowiec portu) podkreśla, że połączenie ze stolicą Danii to dobra informacja przede wszystkim dla biznesmenów.

- Na niedawnym spotkaniu w Kopenhadze słyszałem wiele głosów o potrzebieszybiej komunikacji z Goleniowem - dodał Wąs. - Duńczycy są zainteresowani inwestowaniem w naszym regionie.

Berlin nie będzie zagrożony

Andrzej Jakubowski, wicemarszałek zachodniopomorski potwierdził, że Duńczycy myślą o inwestowaniu w naszym regionie, zwłaszcza w specjalnych strefach ekonomicznych. Zdaniem marszałka, nowy port berliński nie będzie zagrożeniem dla naszego lotniska. Starał się rozwiać obawy tłumacząc, że dla takich lotnisk niszowych jak Goleniów, jest miejsce.

Szczeciński port zabiegał o nową linię od półtora roku.

- Jestem pod wrażeniem determinacji, z jaką
to czynił - przyznał Marek Sławatyniec, doradca Norwegian. - Na pewno miało to wpływ na decyzję przewoźnika.
Podkreślił, że to linia nie tylko do Kopenhagi.
- Ze stolicy Danii można latać do 30 portów w Europie - dodał doradca. - To alternatywa dla Berlina czy Warszawy dla rejsów turystycznych.

Nowe połączenia

Od 4 maja do 25 czerwca

ze Szczecina do Kopenhagi będziemy latać w poniedziałki, środy i piątki.
Wylecimy z Kopenhagi o godz. 19.25, wylądujemy w Goleniowie o godz. 20.10.
Ze Szczecina wystartujemy o godz. 20.35, wylądujemy w stolicy Danii po 45 minutach.

Zmiany rejsów od 25 czerwca

- W poniedziałki i w piątki z Kopenhagi lot rozpoczynać się będzie o godz. 14.05, w Szczecinie lądować będziemy o godz. 14.45.

Ze Szczecina start będzie o godz. 20.35, lądowanie w Kopenhadze - o godz. 21.20.
- W środy pozostanie rejs wieczorny. Wylot z Kopenhagi o godz. 22.20, przylot do Szczecina o godz. 21.05.
Ze Szczecina będziemy startować o godz. 21.35, lądować w stolicy Danii - o godz. 22.20.

Norwegian Air Shuttle
Czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza. Jedyny tani przewoźnik gwarantujący przesiadki w swoich protach bazowych. Dysponuje nowoczesną flotą. Lata do głównych portów lotniczych. Latem zapewnia połączenia z blisko 30 miastami.

Źródło: GS24.pl; Autor: Piotr Jasiński
Link: http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artykul/szczecin-bedziemy-latac-do-kopenhagi-74178.htm